HOT jóga

Hot yoga, neboli horká jóga, je cvičení jógových pozic v místnosti vyhřáté na 38 – 42°C. Na rozdíl od bikram jógy, která má přesně dané pořadí a počet pozic, a tudíž je po celém světě stejná, si každé hot jógové studio volí vlastní, specifickou sestavu. Sestava je tvořená specifickou sadou cviků, které na sebe plynule navazují. Doposud nebyl vytvořen komplexnější systém procvičování těla i mysli než je právě Hot yoga.

Tělo se díky působení tepla, protahování svalů, šlach, vazů a kloubů rozehřívá zevnitř směrem ven. Tím dochází k očištění, takzvané detoxikaci organismu. Pro srovnání s aerobikem spálí při hot józe lidský organismus až o 800 kilokalorií více.

Výhody cvičení Hot Yogy:
– detoxikace od škodlivých látek
– komplexní procvičení těla
– pročištuje lymfatický systém a zlepšuje krevní oběh
– prokrví orgány a tím zlepšuje jejich činnost
– pokožka bude hladší a pružnější
– přirozená úprava metabolismu
– účinně přispívá k snižování váhy a k formování postavy
– uvolnění pro svalstvo a mysl
– zbavuje stresu a depresí
– zlepšuje koncentraci a nespavost
– uvolňuje napětí celého těla

Je to to nejlepší, co můžete udělat pro své tělo a také mysl. Uvolníte se, detoxikujete a získáte sílu a pružnost celého těla. Přijdte vyzkoušet na vlastní kůži.

Cvičení hot jógy nemá určenou horní věkovou hranici, ale mezi kontraindikace patří vysoký krevní tlak, problémy se srdcem a právě probíhající zánět v těle.

Lekce trvá 60 nebo  90 min, na lekci dojít aspoň 10 min před začátkem lekce, Minimálně 2 hod před lekcí nejíst, dostatečně pít, donést si ručník a karimatku (za malý poplatek k zapůjčení na recepci), pohodlné oblečení (př.:leginy a tílko), není nutná předešlá zkušenost s jógou. V sále dodržujte před lekcí klid, posaďte se nebo si lehněte, prohřejte tělo a připravte se na lekci. Po ukončení lekce můžete v sále zůstat ještě pár minut pro dokončení své relaxace, poté odcházejte ze sálu tiše, ať nerušíte ostatní!
Ručníky si prosím vemte svoje, voda k zakoupení a podložky k půjčení na recepci studia.

 

Zanechte vzkaz

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *